monitoring

img

Jednakże konieczne jest maksymalne ograniczenie wysokokalorycznych i wysokotłuszczowych batoników, cukierków, ciast z kremami czy deserów na bazie bitej śmietany lub mascarpone z dodatkiem dużych ilości czekolady czy karmelu. A mam nadzieję, że celem większości osób nie jest tylko szczupła sylwetka, ale również zachowanie jak najlepszego stanu zdrowia. Ponadto nie zapominajmy spożywaniu ryb - cennego źródła witaminy D i kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3 (tłuste ryby) - przy czym, podobnie jak w przypadku mięsa, ich kaloryczność jest uzależniona od sposobu obróbki termicznej, stąd zdecydowanie należy unikać smażenia.

Warzywa ponadto są cennym źródłem witamin i błonnika pokarmowego, dzięki czemu zapewniają nam sytość na długi czas. Jeżeli chcesz odżywiać się zdrowo , w Twojej diecie nie może zabraknąć dużej ilości warzyw, należących do produktów niskiej gęstości energetycznej. Dlatego też suszone owoce są źródłem dużych ilości błonnika pokarmowego oraz witamin i minerałów, a więc jak najbardziej warto włączyć je do swojej diety.

Oczywiście ich wysoka wartość energetyczna wynika z faktu, iż w trakcie suszenia dochodzi do utraty wody, która w świeżych owocach występuję w dużych ilościach. Owoce suszone są zdecydowanie bardziej kaloryczne niż ich świeże odpowiedniki - jednak musimy pamiętać, że nie są to puste kalorie! Staraj się ograniczyć spożycie przetworów owocowych typu dżemy czy owoce w syropach - zawierają one mnóstwo dodanego w procesie produkcji cukru, który niestety nie przyczynia się do utraty kilogramów.

Unikaj słodkich bułek i pączków - są one wysokokalorycznymi produktami z uwagi na znaczącą zawartość cukru i tłuszczu. Polub otręby i płatki owsiane, pszenne, żytni czy jęczmienne - zawierają one mnóstwo błonnika pokarmowego, dzięki czemu dodatek tych produktów do potraw zapewni Ci uczucie sytości na bardzo długi czas, a to z kolei umożliwi wyeliminowanie wysokokalorycznych przekąsek między posiłkami. Wybieraj gruboziarniste kasze (gryczana, jęczmienna) - zawierają one więcej błonnika pokarmowego w porównaniu do ich drobnoziarnistych odpowiedników.

Ponadto razowe przetwory zbożowe zawierają zdecydowanie więcej witamin i składników mineralnych obecnych w ziarnach zbóż, co również jest istotne w kontekście zapewnienia organizmowi wszelkich niezbędnych składników pokarmowych. Doskonale wiadomo, że błonnik pokarmowy jest niezwykłym sprzymierzeńcem odchudzania - reguluje pracę jelit, przyspiesza perystaltykę, zwiększa objętość mas kałowych, zmniejsza wartość energetyczną diety i daję uczucie sytości na dłużej - to tylko część dobroczynnych funkcji tego składnika pokarmowego. Wybieraj przetwory zbożowe (makarony, pieczywo, mąki, ryż) z pełnego przemiału - zawierają one dużo więcej błonnika pokarmowego w porównaniu do ich jasnych, oczyszczonych odpowiedników.

Ważny jest również sposób obróbki termicznej mięsa - staraj się unikać smażenia i pieczenia z dodatkiem dużych ilości tłuszczu - metody te istotnie podwyższają kaloryczność mięsa (co więcej, przyczyniają się do powstawania szkodliwych, rakotwórczych związków -> klik ). W zamian za to stosuj gotowanie, duszenie bez wcześniejszego obsmażania oraz pieczenie bez lub z niewielkim dodatkiem tłuszczu. Niestety wszelkie kiełbasy, parówki, pasztety i konserwy są produktami wysokokalorycznymi i wysokotłuszczowymi, dlatego też staraj się spożywać je stosunkowo rzadko. Oczywiście ta sama zasada dotyczy wędlin i innych przetworów mięsnych.

Wybieraj chude mięso (kurczak, indyk) - unikaj natomiast mięs tłustych, takich jak wieprzowina, tłusta wołowina, baranina czy kaczka. Jeżeli lubisz „białą kawę”, jako zabielacza używaj chudego mleka - dodatki takie jak zagęszczone mleko czy śmietanka, znacząco podnoszą wartość energetyczną tego napoju.

  • Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron
  • Quotation will need The dearth or maybe Quotation will need The dearth or maybe
  • Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron
  • Skuteczne pozycjonowanie stron Szczecin Skuteczne pozycjonowanie stron Szczecin
  • A number of posters this way get collect his or A number of posters this way get collect his or
steroider köpa medycyna estetyczna wrocław pomoc w zakupie auta större kuk sterydy na mase monitoring Wrocław
steroider köpa medycyna estetyczna wrocław pomoc w zakupie auta större kuk sterydy na mase monitoring Wrocław